Międzyokręgowe Spotkanie KMN w Waplewo Maróz (23-25.09.2022 r.)

5 października 2022

W dniach 23-25.09.2022 r. w Ośrodku Rewita Waplewo Maróz odbyło się Międzyokręgowe Spotkanie Szkoleniowe Klubów Młodego Nauczyciela Okręgu Warmińsko-Mazurskiego oraz Okręgu Podlaskiego ZNP.

W trakcie spotkania odbyły się dwa szkolenia, pierwsze z nich przeprowadziła pani Ewa Górko – rzecznik Praw Pacjenta nt. „Pomoc psychiatryczna dla dzieci i młodzieży w kryzysie zdrowia psychicznego”. W trakcie prelekcji przedstawiona została historia reformy psychiatry dzieci i młodzieży, czyli zmian podejścia do leczenia i terapii. Ale co najważniejsze, omówiono dokładnie, sposoby postępowania w przypadku pojawienia się problemów psychiatrycznych, prób samobójczych u dzieci i młodzieży.

Kolejną prelegentką była pani Maria Jasińska – Zamarja, metodyk zajmujący się doskonaleniem nauczycieli szkolnictwa specjalnego oraz szkół integracyjnych, nt. „Indywidualny program edukacyjno-terapeutyczny. Wielospecjalistyczna ocena poziomu funkcjonowania ucznia.”. Bardzo szczegółowo przedstawiła ona sposób tworzenia IPET-ów oraz dostosowywania treści nauczania do uczniów tego wymagających.

Oprócz wartościowych szkoleń, był też czas na rozrywkę. Magdalena Czaus przeprowadziła warsztaty wykonywania biżuterii z wykorzystaniem ziół, kwiatów, porostów oraz żywicy epoksydowej, w rezultacie czego powstały piękne pierścionki oraz wisiorki z zatopionymi skarbami natury. Chętni mogli także skorzystać z sauny, rowerków wodnych czy też kręgielni.

Zarząd OKMN