Podsumowanie IX Ogólnopolskiego Pucharu ZNP w Piłce Siatkowej (27-28.04.2024 r.)

14 maja 2024

W dniach 27-28 kwietnia 2024 r. po raz kolejny w Augustowie odbył się IX Ogólnopolski Puchar ZNP Nauczycieli w Piłce Siatkowej. W rozgrywkach udział wzięło 5 drużyn męskich: z Opola, Garwolina, Augustowa, Grajewa i Moniek oraz 4 drużyny mieszane: z Moniek, Hajnówki, Grajewa i Augustowa. Turniej rozpoczął Prezes Okręgu Podlaskiego ZNP kol. Andrzej Gryguć, który powitał wszystkich uczestników oraz dyrektor szkoły Pani Anna Karpińska. Po uroczystym otwarciu drużyny stanęły do rywalizacji w dwóch grupach. Po zaciętej i długiej walce wyłoniono zwycięzców:

Drużyny mieszane:

I miejsce – Mońki

II miejsce – Hajnówka

III miejsce – Augustów

IV -miejsce – Grajewo

Drużyny męskie:

I miejsce – Opole

II miejsce – Grajewo

III miejsce – Garwolin

IV miejsce – Augustów

Najlepszą zawodniczką turnieju została kol. Magdalena Mikulska (Garwolin), zaś zawodnikiem kol. Jarosław Gorywoda (Opole).

Zwieńczeniem zawodów była wyprawa kolejką wąskotorową po Wigierskim Parku Narodowym, która zakończyła się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku.  Uczestnicy turnieju mogli się nie tylko zintegrować, ale także znaleźli czas, aby poruszyć istotne dla nich tematy związkowe związane z pracą zawodową. Podczas zawodów zmagania były zacięte i wyrównane, zaś rywalizacja przebiegała w przyjaznej atmosferze.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację turnieju, a w szczególności Panu Mirosławowi Koralczukowi – Burmistrzowi miasta Augustów, który ufundował puchary i medale wszystkim zawodnikom oraz Pani Annie Karpińskiej – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 za udostępnienie hali sportowej.

Do zobaczenia na kolejnym turnieju !!!