Czwartek 11:00 - 15:00
Piątek 11:00 - 15:00

XIV Wojewódzki Turniej Brydża Sportowego Nauczycieli im. Mieczysława Jarząbka

21 listopada 2016

Zgodnie z październikową tradycją w łomżyńskim Oddziale ZNP w dniu 9.10.2016 r. odbył się już po raz czternasty Wojewódzki Turniej Brydża Sportowego im. Mieczysława Jarząbka. Zgromadził on nie tylko zawodników z Łomży, ale także z terenu województwa podlaskiego i mazowieckiego – łącznie 14 par. Swoją obecnością zaszczycił nas Pan Piotr Latała – Prezes Podlaskiego Związku Brydża Sportowego.

Tegoroczne rozgrywki miały wyjątkowy charakter, ponieważ nasi brydżyści – para  Kol. Adam Myśliwiec i Włodzimierz Królak wywalczyli Mistrzostwo Polski podczas XX Mistrzostw Polski Nauczycieli w Brydżu Sportowym w Grudziądzu w czerwcu 2016 r. Po raz pierwszy od 20 lat!  W związku z tym na wystawie wyeksponowano mistrzowski dyplom, pamiątkowe fotografie  uwieczniające tę historyczną ceremonię dekoracji naszych Mistrzów.

XIV Turniej przebiegał planowo pod bacznym okiem sędziego Pana Grzegorza Zalewskiego. Nerwowo krążyły talie kart, piki, trefle i bez atu, by wreszcie można było wyłonić zwycięzców. Okazało się, że niespodziewanie wygrała z Para Bielska Podlaskiego – Aleksander Łaszczuk i Zbigniew Hryniewicki, brydżyści którzy po raz pierwszy przyjechali na łomżyński turniej. Drugie miejsce zajęli koledzy z Przasnysza – Jerzy Pałysa i Jerzy Cichowski. A na trzeciej pozycji uplasowała się para Wiesław Sienkiewicz i Adam Chmielewski z Łomży. Na zwycięzców czekały puchary i ciekawe nagrody, a dla wszystkich uczestników turnieju smakowity bigos przygotowany przez koleżanki z Zarządu Oddziału.