Spotkanie autorskie z kol. Ireną Grabowiecką w ZSE w Białymstoku

21 października 2016

W dniu 19 października 2016 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Elektrycznych w Białymstoku odbyło się spotkanie autorskie z Ireną Grabowiecką – białostocką poetką, prezes Nauczycielskiego Klubu Literackiego. Poetka zaprezentowała uczniom szkoły swoją bogatą twórczość, nie tylko literacką, ale także fotograficzną. Barwnie opowiadała o swoich pasjach (m.in. o przyrodzie, literaturze, haiku), wspominała o dyscyplinach sportowych uprawianych w młodości, czytała swoje wiersze. Nie zabrakło również zagadek historyczno-geograficznych i pytań sprawdzających inteligencję.

Pani Grabowiecka przyniosła ze sobą tomiki poetyckie, a także przykładowe fotografie swojego autorstwa, by nadać odpowiedni  klimat spotkaniu. Młodzież czynnie uczestniczyła w zaproponowanej niecodziennej formie lekcji  z poezją, chętnie dyskutując z poetką.

Możliwość poznania regionalnego twórcy jest z pewnością ciekawym doświadczeniem dla młodego człowieka. Kontakt ze starszym, ale bardzo aktywnym i kreatywnym artystą, uczy szacunku dla jego wiedzy i doświadczenia, empatii i pokonywania barier pokoleniowych.